Przemoc – skuteczna pomoc ofierze

Spotkałam się dzisiaj z koleżankami. Doszło do tego całkiem niespodziewanie, rzec by można, iż całkiem spontanicznie. Z założenia miało być to dla mnie miłe, radosne i odstresowujące spotkanie, w rzeczywistości kolejny raz uświadomiłam sobie jak bardzo potrzebna jest mi psychoterapia krakowska. Zamiast bowiem śmiać się oraz żartować, praktycznie mimochodem oraz zupełnie podświadomie zeszłam w rozmowie na tematy problemów, z jakimi muszę się borykać w swoim związku.

Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn nie potrafię myśleć trzeźwo, trzymam się kurczowo swojego męża, mając złudną nadzieję, że się zmieni, iż zrozumie jak niezwykle mnie rani. Rozum podpowiada, iż będzie tylko gorzej, jednak nadzieja, jak to nadzieja – umiera ostatnia.

Opowiedziałam trochę na temat problemów w swoim związku z drugą połową i niełatwej relacji z partnerem. Dwie dziewczyny pracują w ośrodku pomocy społecznej, szybko zatem podchwyciły temat. Praca z ofiarami przemocy psychicznej i fizycznej jest dla nich codziennością, szybko postawiły więc trafną diagnozę dotyczącą mojego stanu i tego, co dzieje się z moją rodziną. Słuchałam uważnie tego, co mówiły, nie mniej jednak cały czas dystansowałam się od tego. Zresztą, to podobno też typowe, że wypieram swój kłopot. Próbuję go wszelkimi sposobami zagłuszyć, wmawiając sobie, iż w praktyce jest to tylko mój wymysł, a nie realny kłopot, z którym w końcu trzeba się zmierzyć.

Panicznie boję się, że dotrze do mnie to, co tak naprawdę wiem już od jakiegoś okresu, a mianowicie namacalnie dostanę dowód na to, że tkwię w toksycznym, obezwładniającym i wyniszczającym mnie związku.

Dodatkowe materiały na temat kwestii opisanych w tym artykule dostępne tutaj: http://www.psychiatria.org.pl/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s