Psychoterapia skutecznym lekiem na wszystkie choroby?

gabinet psychiatryczny

Psychoterapia jest metodą leczenia obejmującą całą gamę technik oraz metod służących leczeniu różnych schorzeń o podłożu i charakterze psychologicznym. Psychoterapia krakowska opiera się na grupowym lub też indywidualnym kontakcie interpersonalnym.

Bardzo istotną kwestią jest też to, byśmy weryfikowali kwalifikacje terapeuty, do którego zgłaszamy się o pomoc. Niestety, w naszym kraju istnieje nadal liczna grupa samozwańczych psychologów, różnego rodzaju wróżek, bioenergoterapeutów bądź także innych miłośników domorosłej psychologii.

Pomoc w obrębie psychoterapii może być niesiona zarówno poprzez psychoterapeutę, lub też przez psychologów, pedagogów oraz innego rodzaju grupy terapeutyczne. O ile zatem w pierwszym przypadku mamy do czynienia z rzeczywistą terapią, to w drugim przypadku, z z punktu widzenia fachowców mamy do czynienia z niesieniem pomocy psychospołecznej.

Podjęcie decyzji o zwrócenie się o pomoc do terapeuty dla większości ludzi jest trudna. Nie wszyscy mają ponieważ łatwość mówienia o swoich problemach i kłopotach, z jakimi zmagają się w codziennym życiu. Każdy z nas posiada też silną potrzebę kreowania się na kogoś lepszego, niż jesteśmy w rzeczywistości, a więc podświadomego manipulowania obrazu na swój temat.

Dodatkowe materiały na temat kwestii poruszonych w tym wpisie są dostępne pod tym adresem: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105806,12054195,Zaburzenia_afektywne_dwubiegunowe___zycie_na_emocjonalnej.html

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s