Czy terapia jest skutecznym lekiem na wszystkie schorzenia?

Psychoterapia jest metodą leczenia obejmującą całą gamę technik i metod służących leczeniu różnych schorzeń o podłożu oraz charakterze mentalnym. Psychoterapia krakowska opiera się na grupowym lub indywidualnym kontakcie międzyosobowym.

Podjęcie decyzji o zwrócenie się o pomoc do terapeuty dla większości z nas jest dość trudna. Nie każdy ma bowiem łatwość mówienia o swoich problemach oraz kłopotach, z jakimi zmagają się w codziennym życiu. Każdy z nas posiada również silną potrzebę kreowania się na kogoś lepszego, niż jesteśmy w rzeczywistości, a więc podświadomego manipulowania obrazu na swój temat.

Pomoc w ramach terapii może być niesiona zarówno przez psychoterapeutę, lub przez psychologów, pedagogów i innego rodzaju grupy wsparcia. O ile zatem w pierwszym przypadku mamy do czynienia z rzeczywistą terapią, to w drugim przypadku, z z punktu widzenia fachowców mamy do czynienia z niesieniem pomocy psychospołecznej.

psychoterapia Kraków (więcej informacji pod tym adresem) cechuje się różną skutecznością oraz oddziaływaniem w różnym stopniu, w zależności od cech osobniczych danego pacjenta i rodzaju zaburzeń, z jakimi się on zmaga. Można założyć, iż efektywność psychoterapii w dużej mierze tkwi w możliwości omówienia własnych problemów z innym człowiekiem, a tym samym uzyskania obiektywnej i niezależnej opinii na własny temat. Świadomość taka prowadzi wprost do zrozumienia istoty problemu, a w dalszej kolejności do podjęcia odpowiednich kroków do walki z nim.

Bardzo istotną kwestią jest także to, byśmy sprawdzali kwalifikacje terapeuty, do którego zgłaszamy się o pomoc. Niestety, w naszym kraju istnieje nadal duża grupa samozwańczych psychologów, różnego rodzaju wróżek, bioenergoterapeutów czy również innych miłośników domorosłej psychologii.

Więcej materiałów na temat kwestii poruszonych w tym wpisie można znaleźć na tej stronie: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105806,12054195,Zaburzenia_afektywne_dwubiegunowe___zycie_na_emocjonalnej.html

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s