Czy terapia jest lekiem na wszystkie choroby?

Psychoterapia jest techniką terapeutyczną obejmującą szerokie spektrum technik oraz metod służących leczeniu różnych schorzeń o podłożu oraz charakterze mentalnym. psychoterapia Kraków (więcej pod tym adresem: http://opoczynska-morasiewicz.pl/oferta/diagnostyka-i-terapia/) opiera się na zbiorowym lub też indywidualnym kontakcie międzyludzkim.

psychoterapia Kraków cechuje się różną efektywnością oraz oddziaływaniem w różnym stopniu, w zależności od cech osobniczych danego pacjenta i rodzaju zaburzeń, z jakimi się on zmaga. Można założyć, że skuteczność terapii psychologicznej w dużej mierze tkwi w możliwości skonsultowania własnych problemów z innym człowiekiem, a tym samym uzyskania obiektywnej i niezależnej opinii na własny temat.

psychoterapia Świadomość taka prowadzi wprost do zrozumienia istoty problemu, a w dalszej kolejności do podjęcia właściwych kroków do walki z nim.

Podjęcie decyzji o zwrócenie się o pomoc do psychoterapeuty dla większości z nas nie jest łatwa. Nie każdy ma ponieważ łatwość mówienia o swoich problemach i kłopotach, z jakimi zmagają się w życiu codziennym. Każdy z nas posiada także silną potrzebę kreowania się na kogoś lepszego, niż jesteśmy w rzeczywistości, a więc podświadomego zafałszowywania obrazu na swój temat.

Pomoc w obrębie terapii psychologicznej może być niesiona zarówno przez psychoterapeutę, lub też przez psychologów, pedagogów i innego rodzaju grupy wsparcia. O ile zatem w pierwszym przypadku mamy do czynienia z rzeczywistą terapią psychologiczną, to w drugim przypadku, z fachowego punktu widzenia mamy do czynienia z niesieniem pomocy psychospołecznej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s